V rodině mám obrovskou oporu

Říká Naděžda Dobešová, kandidátka do Senátu za ČSSD na Třebíčsku. Naďa je sedminásobnou mistryní světa v kuželkách, sportuje odmalička a žije v rodinném domku v Račerovicích, který si postavila s manželem Petrem. Spolu mají dva syny, kteří oba také sportují.

Co vás přimělo k tomu, že jste se rozhodla kandidovat do Senátu?

Loni na podzim přišla ČSSD s nabídkou, abych na Třebíčsku kandidovala do Senátu. Dlouho jsem zvažovala všechna pro a proti. Nakonec jsem se rozhodla, že nabídku přijmu.

Co byla ta "PRO", která vás přiměla kandidovat?

Hlavně mám ráda práci s lidmi a pro lidi. Za ta léta, která působím v komunální politice, jednám s mnoha lidmi, řeším malé i větší problémy. Tohle mě naplňuje a baví, že lidem mohu pomoci. V Senátu bych to chtěla posunout dál.

Nerozhodovala jste se jenom za sebe. Jak na vaši kandidaturu reagovala vaše rodina?

Nejdřív byli opravdu překvapení. Pak jsme si všichni sedli a dali hlavy dohromady. Synové jsou už dospělí, ti mě podporovali od začátku a manžel také. Shodli jsme se, že to zvládneme. Mám v nich velkou oporu. Kdyby to tak nebylo, vůbec bych o kandidatuře neuvažovala.

Čemu byste se v Senátu chtěla prioritně věnovat?

Rozhodně sportu. Chtěla bych vnést do sportu určitou koncepci, zejména ve financování a investicích pro veřejné sporty. Dále mě velmi zajímá podpora učňovského vzdělávání. Naše republika měla vždycky špičkové řemeslníky a posledních pár let je učňovské školství velmi utlumeno. Samozřejmě podporuji také zdravotnictví. To je u nás velice kvalitní a jsem přesvědčená, že naši odborníci mají obrovský potenciál i do budoucna. Mým přáním je, aby špičkové služby našeho zdravotnictví mohli lidé i nadále bezplatně využívat.

Měl by podle vás senátor trávit více času v Praze nebo ve svém regionu?

Rozhodně musí pracovat jak v Praze, tak ve svém regionu. Já bych rozhodně nechtěla ztratit kontakt s lidmi ve svém regionu, protože právě kvůli nim do toho jdu.

Proč by lidé na Třebíčsku měli volit právě vás?

Protože ráda pomáhám lidem s řešením jejich problémů. Protože se nenechám odbýt a když mi o něco jde, stojím si za tím a dokážu to. Jak ve sportu, tak i v komunální politice. Víte poslední dobou mi známí i cizí lidé říkají, že jsem pro vysokou politiku moc slušná a hodná. A já mám právě pocit, že ta slušnost v politice chybí. A že férové, slušné a ohleduplné jednání by mělo být nejenom v politice, ale všude samozřejmostí.

ZDROJ: Horácké noviny