S manželem a naším psem Rastym na procházce
S manželem a naším psem Rastym na procházce
S bratrem
S bratrem
Vyhlášení Nejlepšího kuželkáře v Náchodě.
Vyhlášení Nejlepšího kuželkáře v Náchodě.
S rodinou na zimní dovolené.
S rodinou na zimní dovolené.
Oddávám (v Třebíči).
Oddávám (v Třebíči).

Pár slov o mně

ABYSTE SE U VOLEB MOHLI SNADNĚJI ROZHODNOUT

Narodila jsem se v Třebíči a celé dětství jsem s rodiči bydlela ve čtvrti Horka-Domky. Moji rodiče pracovali celý život v 1. brněnské strojírně, táta jako nástrojař, mamka byla nejdříve jeřábnice, později zásobovačka. Mám o dva roky staršího bratra, který soukromě podniká. Do školky a později základní školy jsem chodila na Václavské náměstí, později jsem šla v tátových šlépějích a vystudovala jsem Střední průmyslovou školu.


Práce

Po ukončení střední školy jsem nastoupila do Elitexu, kde jsem nejdříve pracovala ve výrobě a následně v kanceláři jako vykazovačka. V Elitexu jsem dlouho nezůstala, od roku 1986 jsem začala pracovat se sportovci v Tělovýchovné jednotě Třebíč. Začínala jsem jako fakturantka a pokladní, propracovala jsem se na ekonomku celé Tělovýchovné jednoty a od roku 2008 dělám TJ Spartaku Třebíč ekonomku a tajemnici.


Rodina

Jsem už 34 let vdaná. S manželem Petrem jsme se seznámili - jak jinak než při kuželkách. Máme dva syny, devětadvacetiletého Honzu a dvaadvacetiletého Petra, kteří se kuželkám a sportu obecně také věnují.


Sport

Lásku ke sportu a konkrétně ke kuželkám ve mně pěstovali moji rodiče. Oba hráli, mamka mě trénovala a taťka mě vedl několik let i v reprezentaci. Nejprve jsem hrála za TJ Třebíč, později v Coburgu a Bambergu, kde jsem zahraniční angažmá v roce 2012 ukončila. V Třebíči v té době nebylo ženské družstvo, tak jsem dvě sezony odehrála v Praze a od roku 2014 hraji za Slovan Rosice.


Sportovní úspěchy

Celkově mám z Mistrovství světa dvacet medailí, 7x zlato, 7 x stříbro, 6x bronz a také čtyři světové rekordy.


Koníčky

Volného času se mi moc nedostává, ale když už nějaký najdu, tak ráda cestuji, čtu a protože miluji přírodu, pracuji na své zahradě.


Politika

Do politiky na komunální úrovni jsem vstoupila v roce 2006, kdy jsem uspěla ve volbách a dostala se do zastupitelstva města Třebíče a působila jsem jako neuvolněná radní. V dalším volebním období jsem byla v zastupitelstvu v opozici a od roku 2014 jsem opět neuvolněná radní.

Jednou milou povinností při této práci je oddávání, které od toho roku 2006 dělám a musím říct, že velice ráda. V roce 2006 jsem kandidovala za ČSSD jako nezávislá a od roku 2013 jsem členkou.


"Malá" starostka

V roce 2007 jsme s manželem postavili dům v místní části Račerovice, které patří pod Třebíč, a v roce 2010 jsem byla na schůzi občanů zvolena takzvanou malou starostkou. Tenkrát mě to zaskočilo, ale baví mě zařizování různých věcí a každý problém je i pro mě výzva. Každý měsíc ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči pořádáme akce pro děti nebo dospělé.